Bogdanka Arka Chełm w półfinałach play-off!!!

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Bogdanka Arka Chełm 2:3 (19:25, 25:16, 28:26, 17:25, 12:15)

Chełmscy siatkarze zrobili drugi krok do awansu do PlusLigi. W czwartkowym, rewanżowym meczu pierwszej fazy play-off pokonali na wyjeździe Lechię Tomaszów Mazowiecki 2:3 i jako pierwszy z zespołów 1. Tauron Ligi Siatkarzy awansowali do półfinałów walki o siatkarską ekstraklasę. Zmierzą się w nim z wygranym z pary BBTS Bielsko-Biała – Mickiewicz Kluczbork, w której po dwóch pojedynkach jest remis 1:1.

Biało-zieloni w pierwszym meczu przed własną publicznością w Chełmie (w sobotę, 6 kwietnia) pokonali Lechitów 3:1, ale zwycięstwo nie przyszło łatwo. Wszyscy zdawali więc sobie sprawę, że rewanż w Tomaszowie Mazowieckim będzie niezwykle trudną przeprawą i chełmianie, choć fazę  zasadniczą ligi zakończyli w fotelu wicelidera, a tomaszowianie na siódmej pozycji, wcale nie będą zdecydowanym faworytem.

Początek rewanżu zdawał się jednak tego nie potwierdzać. Podopieczni trenera Bogdana Rebzdy pierwszego seta wygrali pewnie do 19. W drugiej odsłonie po wyrównanej początkowo walce, gra chełmskiego zespołu jednak się posypała i gospodarze wygrali seta do 16. Niezwykle emocjonujący i zacięty był set trzeci, który znów na swoją korzyść przychylili gospodarze, choć gra na przewagi trwała do stanu 28:26. Przegrana po tak zaciętej końcówce seta mocno zmobilizowała naszych siatkarzy, który w czwartym secie dominowali od początku do końca, doprowadzając do tie-breaka.  Chełmianie pokazali w nim umiejętności, spokój i opanowanie. Po początkowej grze punkt za punkt, przy stanie 6 do 6, odskoczyli na trzy oczka i utrzymali tę przewagę do końca seta.

W walce o finał play-off Bogdanka Arka zagra ze zwycięzcą pojedynku BBTS Bielsko-Biała – Mickiewicz Kluczbork, którego poznamy 17 kwietnia. Po dwóch pierwszych meczach play-off między tymi drużynami jest stan 1:1.  rd