Bohaterowie w mundurach

Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji, uhonorował funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy z narażeniem własnego zdrowia ratowali życie innych ludzi. Wśród wyróżnionych znaleźli się funkcjonariusze z placówek we Włodawie i Dorohusku.

W spotkaniu z ministrem wzięło udział 37 funkcjonariuszy i funkcjonariuszek Straży Granicznej. Każdy z nich przyczynił się do uratowania komuś życia. Funkcjonariusze udzielali pomocy ofiarom wypadków, ratowali ludzi z płonących budynków, pomagali osobom tonącym czy nawet obezwładniali człowieka, który zaatakował nożem przypadkową osobę.
Wśród odznaczonych znaleźli się pogranicznicy z Włodawy i Dorohuska. – Sierż. szt. SG Jacek Skowronek oraz plut. SG Piotr Stupka z Placówki SG we Włodawie, podczas pełnienia służby zauważyli samochód zaparkowany przy sklepie spożywczym, a w nim leżącą osobę w podeszłym wieku – informuje Wojciech Kopeć z NOSG w Chełmie. – Mężczyzna trząsł się i nie reagował na próby kontaktu. Funkcjonariusze wezwali pogotowie ratunkowe, które przetransportowało mężczyznę do szpitalnego oddziału ratunkowego we Włodawie. Z kolei mł. chor. SG Dariusz Pamulski z Placówki SG w Dorohusku, podczas pełnienia służby udzielił pomocy nieprzytomnemu czternastolatkowi, którego zauważył na przystanku autobusowym. Po przybyciu pogotowia ratunkowego funkcjonariusz udał się do miejsca zamieszkania chłopca, by uspokoić jego rodziców – dodaje Kopeć. (bm)