Boisko w Izbicy będzie jak nowe

Dzięki wieloletnim staraniom gminy Izbica, z wójtem Jerzym Lewczukiem na czele, udało się pozyskać środki z Ministerstwa Sportu na przeprowadzenie prac modernizacyjnych na płycie boiska w Izbicy. Koszt inwestycji powinien zamknąć się w ok. 550 tys. zł.

Planowany termin zakończenia prac na stadionie to koniec września 2019 r. – W toku prac zostanie w całości usunięta obecna murawa boiska, a następnie zostanie położony nowy system drenażowy. Dodatkowo zostanie zainstalowany kanał wraz z odciągiem dla wody wzdłuż boiska od strony amfiteatru.

Zainstalowane zostaną nowe bramki, za którymi pojawią się piłkochwyty – mówi Paweł Zieliński, prezes Ruchu Izbica. Co ważne, dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań przy układaniu drenażu, uda się w efekcie finalnym podnieść płytę boiska o kilka centymetrów względem obecnego stanu. – Za bramką od strony starego młyna powstanie wielofunkcyjne boisko ze sztuczną nawierzchnią do siatkówki i tenisa ziemnego.

Po zakończeniu prac na boisku pojawi się nowa wysiewana trawa co oznacza, że do rozgrywek i treningów na płycie boiska wrócimy najwcześniej wiosną 2020 r. – dodaje Zieliński. Do tego czasu drużyna Ruchu Izbica, rywalizując w chełmskiej lidze okręgowej, korzystać będzie z boiska treningowego przy Starej Klinkiernii w Izbicy. Tam też swoje mecze będą rozgrywały drużyny młodzieżowe Ruchu. – Dzięki bardzo dobrej współpracy i dużej uprzejmości ze strony klubu Zryw Gorzków, jak również władz tamtejszego samorządu, obecny sezon nasza drużyna seniorów zakończy na boisku w Gorzkowie.

Na lipiec jesteśmy umówieni na rozmowy w sprawie wynajęcia boiska na kolejny sezon i w grę wchodzi kilka lokalizacji. Czas pokaże, gdzie swoje mecze będzie mogła rozgrywać nasza drużyna. Jesteśmy dobrej myśli, choć wiemy, że czeka nas ciężka runda jesienna, bo na swoim izbickim stadionie zawsze czuliśmy się bardzo dobrze, a jak wiadomo na tym poziomie rozgrywek własne boisko zawsze jest bardzo dużym atutem – podsumowuje prezes Ruchu Izbica. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here