Boisko w Izbicy na miarę XXI wieku

Zakończyła się jedna z najważniejszych w tym roku inwestycji w gminie Izbica. Za 500 tys. zł przebudowano tutejsze boisko piłkarskie i wybudowano nowe korty do tenisa ziemnego i boisko do siatkówki.

W ramach inwestycji gruntownej przebudowie uległo boisko do piłki nożnej: położono nową nawierzchnię, wykonano drenaż płyty boiska, wybudowano piłkochwyty za bramami. Na stadionie pojawiło się też wielofunkcyjne boisko do tenisa ziemnego oraz siatkówki. Inwestycja pochłonęła 536 tys. zł, z czego 243 tys. zł dofinansowano z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej ze środków ministerstwa sportu i turystyki.

Zarząd Ruchu Izbica dziękuje też firmie Mebet Pawła Betleja za ufundowanie i wykonanie szatni w budynku klubowym.

– Firma Mebet Paweł Betlej wykonała 18 boksów dla zawodników oraz szafę na sprzęt sportowy. Dzięki temu przedsięwzięciu w Izbicy powstała profesjonalna szatnia, jak z boisk Ekstraklasy! – mówi Paweł Zieliński, prezes Ruchu. Warto dodać, że Paweł Betlej to były zawodnik i wychowanek zespołu z Izbicy.

– Tym bardziej cieszy fakt, że byli zawodnicy tak chętnie angażują się w pomoc i bieżącą działalność klubu. Projekt zakładał również remont pomieszczenia szatni, który wykonali pracownicy Henryk Stećko i Krzysztof Dołhan przy wsparciu kilku zawodników oraz wiernych kibiców klubu.

Za wsparcie dziękujemy również Wspólnocie Gruntowej w Tarnogórze, dzięki której zakupione zostanie dodatkowe wyposażenie do szatni – dodaje Zieliński. (kg)