Boisko ważniejsze niż motyle

Boisko ważniejsze niż motyle

Projekt „Ogród wśród motyli” nie będzie realizowany w ramach tegorocznej edycji Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego. Burmistrz opowiedział się za głosami mieszkańców wspólnot mieszkaniowych przy ulicach: Okulickiego, Norwida i Baczyńskiego. To pokłosie osiedlowego konfliktu interesów.


Za realizacją wspomnianego projektu głosowały 442 osoby. Projekt zakładał rewitalizację starego boiska w tej okolicy i stworzenie tam „parku kieszonkowego”. Ukwiecenie terenu, stworzenie miejsc rekreacji wśród pięknych krzewów i wśród motyli (czemu miały służyć specjalne budki dla owadów). Koszty szacowano na 200 tys. zł.

Rozstrzygnięcie głosowania wzbudziło głosy sprzeciwu lokalnej społeczności, bo „Ogród wśród motyli” miał powstać na starym boisku, które dziś służy młodzieży. – Zamiast motyli taki ogród może przyciągnąć meneli – słyszało się głosy. W ogóle wielu mieszkańcom okolicznych bloków nie podobała się inicjatywa prowadząca do likwidacji boiska, do którego wszyscy czują sentyment. Można je zrewitalizować, o co zresztą zabiegają lokalni społecznicy.

– W związku z pojawieniem się głosów mieszkańców, którzy w tym rejonie opowiadają się za rewitalizacją istniejącego boiska Komisja ds. Budżetu Obywatelskiego 27 kwietnia 2021 r. wystąpiła do Burmistrza Miasta Świdnik z propozycją odstąpienia od realizacji projektu pn. „Ogród wśród motyli”. Burmistrz pozytywnie zaakceptował stanowisko komisji – poinformowała nas Katarzyna Lis, naczelnik Wydziału promocji Miasta. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here