Bolesna biesiada z bandziorami

Przygodni kompani okazali się zbirami spod ciemnej gwiazdy. Zaprosili 61-latka na piwo, a po kilku łykach brutalnie go zaatakowali i okradli. Kryminalni zatrzymali w ubiegłym tygodniu dwóch podejrzanych o ten rozbój: 26- i 28-latka. Grozi im do 12 lat więzienia.

– Do zdarzenia doszło w połowie maja w Turce. 61-latek jechał autobusem komunikacji miejskiej. Na przystanku wysiadło za nim dwóch młodych mężczyzn. Jednego z nich kojarzył z widzenia. Sprawcy zaproponowali mieszkańcowi Lublina piwo. Zaprosili go za pobliski sklep i tam przy trzepaku zaczęli spożywać alkohol. Po wypiciu kilku łyków nagle jeden z mężczyzn zaatakował pokrzywdzonego obalając go na ziemię. Następnie bili go i podduszali. Mężczyźni wyciągnęli z kieszeni 61-latka telefon po czym zbiegli. Wartość mienia oszacowano na 1000 złotych – mówi komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Pokrzywdzony zgłosił sprawę policjantom. Kryminalni z komendy miejskiej ustalili dane sprawców i ich zatrzymali. W jednym z lubelskich lombardów odzyskali skradziony telefon komórkowy. Mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju. Za rozbój grozi do 12 lat więzienia.(l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here