Bolkowanie z wędką

(20 sierpnia) Na Bugu rozegrano gruntowe zawody wędkarskie z okazji XII Bolkowania, czyli święta prastarego dębu w Hniszowie. W rywalizacji uczestniczyli przedstawiciele kół PZW w Woli Uhruskiej, Dorohusku i koła SAZAN w Rudzie-Hucie.
Pierwsze miejsce zdobył i puchar Wójta Gminy Ruda-Huta otrzymał Wojciech Kowalczyk (Dorohusk), który złowił 2430 g ryb. Kolejne miejsca zajęli: 2. Waldemar Kowalczyk (Dorohusk) – 1310, 3. Rafał Guzowski (Dorohusk) – 1030, 4. Grzegorz Cholawo (Wola Uhruska) – 770, 5. Marek Kamyszek (SAZAN Ruda-Huta) – 615, 6. Zbigniew Świszcz (Wola Uhruska) – 600, 7. Grzegorz Mazurkiewicz (SAZAN Ruda-Huta) – 584. Największą rybę (leszcza o wadze 1,30 kg) złowił Wojciech Kowalczyk (Dorohusk) za co otrzymał puchar ufundowany przez Prezesa Koła Wola Uhruska. (red)

Wspomnienie o Zdzisławie Brzozowskim

W lipcu br. odszedł do krainy wiecznych łowów, po długiej i wyczerpującej chorobie, Zdzisław Brzozowski, długoletni wędkarz i działacz, członek Koła przy Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Bliska rodzina wraz z przyjaciółmi pożegnała go na cmentarzu w Biskupicach Lubelskich. W ostatniej drodze towarzyszyli mu także koledzy wędkarze. Pan Zdzisław należał do Polskiego Związku Wędkarskiego od 34 lat, sprawując funkcje członka zarządu oraz komendanta Społecznej Straży Rybackiej. Udzielał się także w innych dziedzinach działalności koła i okręgu, biorąc udział w pracach gospodarczych oraz przy organizacji zawodów wędkarskich. Bardzo często uczestniczył w zawodach zarówno na poziomie koła, jak i okręgu. Szczególnie lubił zawody gruntowe. Był bardzo lubiany w chełmskim światku wędkarskim za rzetelność i sumienność, czym potrafił zjednać sobie sympatię kolegów „po kiju”. Za zasługi dla Polskiego Związku Wędkarskiego Zarząd Główny PZW uhonorował pana Zdzisława medalem za zasługi w rozwoju wędkarstwa oraz w 2016 roku srebrną odznaką PZW. Odznakę wręczono w czerwcu, w czasie gdy pan Zdzisław przebywał w szpitalu. Cześć jego pamięci!

Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Wierzbica

Zawody w dyscyplinach spławikowej i gruntowej (klasyfikacja łączna) rozegrano na rzece Wieprz w Dorohuczy. Startowało 15 wędkarzy, w tym 4 juniorów. Wyniki seniorów: 1. Krzysztof Lipczak – 1.480 g, 2.Roman Kozłowski – 820 g, 3.Waldemar Wojtan – 690 g. Wyniki juniorów: 1.Cezary Siwek- 340 g, 2.Jakub Chlebicki – 100 g, 3.Kacper Kozioł – 80 g. Sędziowali: Mirosław Kawiak (sędzia główny) i Rafał Kołtun.

Puchar Sklepu Sum

Towarzyskie zawody o Puchar Sklepu SUM rozegrano 21 sierpnia br. na zbiorniku w Stawie. Startowało 15 wędkarzy. Wyniki: 1. Grzegorz Ciepłowicz – 1.680 g, 2.Józef Witkowski – 1.450 g, 3.Bogusław Staręgowski – 1.270 g, 4.Roman Dorosz – 1.200 g, 5.Stefan Adamowski – 810 g, 6.Paweł Barwicki – 750 g.Sędziowali Tomasz Dąbrowski (sędzia główny) i Janusz Nowosad. 

Zaproszenie na zawody

Zarząd Koła przy Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zaprasza wszystkich swoich członków na zawody wędkarskie z okazji jubileuszu 40-lecia powstania koła. Zawody będą rozegrane metodą dowolną na zbiorniku w Stawie w dniu 4 września. Wyjazd autokarem o godz. 6.00 w dniu zawodów (stała trasa przejazdu). Zapisy do 30 sierpnia br. u skarbnika koła – Stefana Adamowskiego, tel. 508 294 732. (kd)

Ładny leszcz

(22 sierpnia) Adam Walczuk z Koła PZW w Woli Uhruskiej złowił w Bugu leszcza o wadze 2,40 kg. Ryba może nie jest rekordowa, ale pan Adam i tak ucieszył się ze zdobyczy, gdyż na kilku ostatnich zawodach wędkarskich zajmował raczej dalsze miejsca, bo – jak twierdzi – „prześladował go pech”…
Leszcz dał się skusić na trzy ziarnka kukurydzy o godz. 5:30. Wędkarz dodaje, że tego samego dnia miał na wędce podobnej wielkości rybę (a może i większą), ale w czasie holu, 5 metrów od brzegu, ryba niestety wypięła się z haczyka. (red)