Botanik zaprasza na wakacyjną przygodę

Ruszyły zapisy do II edycji wakacyjnych warsztatów „Letniej Akademii Młodego Przyrodnika”. Zajęcie, które będą odbywać się będą w lubelskim Ogrodzie Botanicznym od 19 do 23 sierpnia są skierowane do dzieci w wieku 7-10 lat.


Każdego dnia odbędą się inne zajęcia tematyczne. Na 19 sierpnia zaplanowano warsztaty „Młody odkrywca”. W programie: odkrywanie tajemnic barwników roślinnych, „Domowe eksperymenty z tkankami roślinnymi” – zjawisko osmozy, zapoznanie się z wyposażeniem pracowni chemika, niesamowite eksperymenty chemiczne z wykorzystaniem roślin. 20 sierpnia „Młodzi przyrodnicy” będą poznawać egzotyczne zwierzęta, spacerować wśród egzotycznych roślin w ogrodowej szklarni, łapać w siatki i poznawać owady oraz poszukiwać śladów ogrodowych szkodników.

21 sierpnia należał będzie do „Młodych artystów”, którzy wezmą udział w zajęciach z ceramiki, z farbami witrażowymi oraz tworzeniu własnych „wazonów” i zakładek książkowych z wykorzystaniem nasion oraz części roślin. Na 22 sierpnia zaplanowano zajęcia „Młody kucharz”, czyli artystyczne zdobienie wypieków, spacer i rozpoznawanie mało znanych owoców jadalnych oraz przygotowanie owocowych słodkości. Ostatniego dnia, 23 sierpnia, „Młodzi ogrodnicy” ruszą na spacer po Ogrodzie, podczas którego zapoznają się z narzędziami i codzienną pracą ogrodnika, posadzą rośliny w doniczkach, które będą mogli zabrać do domów, a także wykonają kompozycję florystyczną na plastrach drewna. Wszystkim warsztatom towarzyszą gry i zabawy na świeżym powietrzu. Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 7.30 i trwają do 15.30.

Każdego dnia warsztatów od godz. 11.00 do 12.00 przewidziano przerwę obiadową. Organizatorzy proszą, aby dzieci miały przygotowany własny posiłek, bądź pieniądze na zamówienia obiadu z napojem w kawiarence na terenie Ogrodu Botanicznego. Cena warsztatów za jeden dzień wynosi 38 zł (płatne w dniu zajęć). (EM.K.)

Zapisy odbywają się telefonicznie pod nr tel. 81 743 49 00 w godz. 7.00-15.00 od poniedziałku do piątku. Potrwają do 16 sierpnia. W przypadku braku wolnych miejsc odpowiednia informacja pojawi się na stronie www Ogrodu Botanicznego. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona (grupa maks. 20 osób). Liczy się kolejność zgłoszeń. Jedno dziecko może wziąć udział maksymalnie w 3 wybranych dniach.