Brakuje tylko saunamistrza

Strefa Relaksu w świdnickim Parku Avia powiększyła się o nowe atrakcje. Jeszcze przed końcem ubiegłego roku do dyspozycji gości oddano dwie kolejne sauny – suchą-ziołową oraz saunę na podczerwień.


– Widzieliśmy pewne możliwości rozwoju strefy saun i postanowiliśmy je wykorzystać. Mamy dwie nowe sauny: infrared i kolejną saunę suchą. Obie są już gotowe; zapraszamy do Parku Avia, aby je przetestować – zachęca Marcin Dmowski, wiceburmistrz Świdnika.

Agnieszka Nowak-Szpura, dyrektor wykonawcza Parku Avia, przyznaje, że nowe atrakcje już cieszą się zainteresowaniem wśród odwiedzających kompleks.

– Odkąd zostały otwarte nasi goście licznie z nich korzystają. Dzięki tej inwestycji nasza oferta jest szersza i możemy wpuścić na sauny więcej osób. Pierwsza z nowych saun, to sauna sucha-ziołowa, a druga infrared, czyli na poczerwień. One między sobą trochę się różnią. Seans w saunie suchej-ziołowej, to dodatkowo aromaterapia, do której używamy specjalistycznych olejków, a dzięki temu saunowanie jest jeszcze „bogatsze”; sauna infrared to sauna dość uniwersalna dla wszystkich. W odróżnieniu od tradycyjnych sun, nie nagrzewa całego pomieszczenia, a bezpośrednio ciało saunowicza – mówi A. Nowak-Szpura.

Od pewnego czasu środy w saunach Parku Avia były zarezerwowane tylko dla Pań, ale od grudnia nastąpiła drobna zmiana. Panie mogą korzystać z saun tak jak do tej pory, między godz. 15 a 22, zaś od godziny 10 do 15 są one otwarte dla wszystkich.

– Będziemy obserwować czy naszym klientom te dodatkowe godziny odpowiadają, jeśli okaże się, że tak, nie wykluczamy wprowadzenia jeszcze kolejnego dnia, w których sauny będą uruchamiane wcześniej – dodaje A. Nowak-Szpura.

W najbliższym czasie Park Avia planuje również zatrudnić saunamistrza, aby seanse były jeszcze bardziej profesjonalne.

Pracownicy Parku Avia przypominają, że z saun nie można korzystać w strojach kąpielowych. Dopuszczalne są ręczniki i chusty do saunowania.

Budowę nowych saun sfinansował UM Świdnik. Koszt to ok. 120 tys. zł. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here