Brat w sobotę wznowi treningi

Ostatni w tabeli czwartej ligi grupy drugiej Brat Cukrownik Siennica Nadolna w sobotę 15 stycznia rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. Trener Andrzej Ignaciuk zaplanował siedem meczów sparingowych.

Ubiegły rok dla zawodników Brata Cukrownik Siennica Nadolna rozpoczął się bardzo udanie. Zespół wystąpił w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu chełmskiego i wywalczył awans do czwartej ligi. Możliwości finansowe klubu nie pozwoliły na to, by sprowadzić do zespołu kilku doświadczonych i ogranych na czwartym szczeblu graczy. Trener Andrzej Ignaciuk miał do dyspozycji zawodników, którzy wywalczyli awans oraz tych, co chcieli pokazać się w wyższej klasie rozgrywkowej, a dotąd reprezentowali barwy kluby z ligi okręgowej.

Czwarta liga dla Brata okazała się prawdziwą lekcją futbolu. Zespół z Siennicy Nadolnej podzielił los Unii Białopole, która na tym poziomie występowała sezon wcześniej i w zasadzie przegrywała mecz za meczem. Jedna wygrana jesienią i siedemnaście porażek to bilans, który w zasadzie nie daje za dużych szans na utrzymanie się wiosną w czwartej lidze. Biorąc pod uwagę fakt, że tę klasę opuści siedem, a może nawet osiem zespołów, szanse Brata na zachowanie ligowego bytu są czysto matematyczne. Podopieczni Andrzeja Ignaciuka wiosną musieliby wygrać niemal wszystkie spotkania, co wydaje się nierealne.

W sobotę 15 stycznia Brat Cukrownik Siennica Nadolna rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej. Trener Ignaciuk zaplanował siedem meczów sparingowych. Wszystkie z drużynami z niższych lig. Ostatni zespół grupy drugiej czwartej ligi gry kontrolne rozpocznie od spotkania z Ładą Biłgoraj na sztucznej płycie w Zamościu, 30 stycznia. Tydzień później, 6 lutego, również w Zamościu Brat zmierzy się z Tanewem Majdan Stary. 13 lutego rywalem czwartoligowca będzie GKS Łopiennik Górny, a mecz odbędzie się w Zamościu.

Kolejnym sparingpartnerem zespołu z Siennicy Nadolnej będzie Unia Rejowiec, lider chełmskiej ligi okręgowej. Pojedynek zostanie rozegrany 20 lutego również w Zamościu. Z kolei 26 lub 27 lutego Brat skonfrontuje się z Ogniwem Wierzbica, a mecz ma odbyć się w Łęcznej. Na dwa tygodnie przed inauguracją rozgrywek ligowych Brat zamierza grać już na trawiastych boiskach i 5 lub 6 marca zmierzy się w Izbicy z miejscowym Ruchem. Ostatnim przeciwnikiem podopiecznych Andrzeja Ignaciuka ma być Korona Łaszczów. (d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here