Brawa za obywatelską postawę!

Dwa miesiące temu włodawscy policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca Szczecina, który wyłudził od 61-letniej mieszkanki Włodawy 32 tysiące złotych oraz próbował oszukać kilka innych osób. Do zatrzymania oszusta przyczyniła się 78-latka z Włodawy. W ubiegłym tygodniu kobieta otrzymała dyplom i kwiaty, a wręczył je komendant insp. Mariusz Siegieda.
We wtorek (26 lipca) Komendant Powiatowy Policji we Włodawie, insp. Mariusz Siegieda wręczył 78-letniej mieszkance Włodawy dyplom oraz kwiaty w podzięce za jej wzorową postawę obywatelską, która doprowadziła do zatrzymania oszusta i odzyskania wyłudzonych pieniędzy. – Komendant przyznał, że postawa kobiety świadczy o wsparciu, jakie społeczeństwo niesie nam w codziennej służbie. Jednocześnie wyraził nadzieję, że takie zachowanie w czasach ciągłego pośpiechu i zobojętnienia będzie wzorem do naśladowania dla innych – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie.

– Sytuacja miała miejsce dwa miesiące temu. – 2 czerwca do kobiety zadzwonił nieznany jej mężczyzna, podając się za członka jej rodziny i wypytując o adres. 78-latka od razu powiadomiła o dziwnym telefonie włodawską policję. Zaraz po tym do włodawianki zadzwonił mężczyzna, podający się za oficera CBŚ, który zaczął ją przekonywać o ściśle tajnej akcji, w której ma brać udział. Kobieta, domyślając się jednak, że to oszust, kontynuowała rozmowę udzielając informacji na temat konta w banku i pieniędzy trzymanych w domu. Swoim sprytem doprowadziła do tego, że umówiła się z oszustem, który miał przyjść do jej domu i odebrać 10 tysięcy złotych. Kiedy oszust zjawił się w mieszkaniu kobiety, został zatrzymany przez włodawskich funkcjonariuszy, którzy znaleźli przy nim 32 tysiące złotych, które – jak się okazało – pochodziły z wcześniejszego oszustwa. (bm)