Brąz chełmskiej zapaśniczki

Roksana Sawicka z Cementu Gryf Chełm zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski młodziczek w zapasach.

W Stargardzie odbyły się jedenaste mistrzostwa Polski młodziczek w zapasach. Do rywalizacji przystąpiło ponad 150 zawodniczek, w tym ekipa Cementu Gryf Chełm. Najwięcej powodów do radości miała uczennica SP w Rudzie Hucie Roksana Sawicka, która wróciła do domu z brązowym medalem. Roksana w drodze do podium pokonała aż pięć rywalek, przegrała tylko raz. Jest to jej pierwszy medal w tak prestiżowej imprezie. Blisko zdobycia brązowego medalu była również uczennica SP nr 4 w Chełmie Maja Radelczuk.

Niestety, w decydującej walce przegrała z zawodniczką z Poznania i ostatecznie zajęła piąte miejsce. Ponadto punkty dla drużyny z Chełma zdobyły: 7. Nikola Silniewicz, 8. Maja Pleskot, 9. Zuzanna Ciejak, 9. Patrycja Cieloch. W klasyfikacji drużynowej Cement Gryf był piąty na 58 klubów. Nasze zapaśniczki trenują pod okiem Dariusza Kucharskiego, Mirosława Czwalińskiego, Andrzeja Gruszkowskiego i Alicji Piersy. (kg)