Brąz dla Rozalii

Ponad 600 zawodników z 22 państw rywalizowało w 34 wagowych mistrzostwach Europy karate kyokushin, które odbyły się w Katowicach. Spory sukces odniosła Rozalia Bielak z chelmskiego Satori, która zdobyła brązowy medal.


Na zawody do Katowic pojechała silna ekipa ChSKK Satori w składzie: sensei Wojciech Kłodnicki, senpai Rozalia Bielak, Mateusz Hurko, Fabian Nafalski, Dawid Wurszt, Oliwia Urbańska i Patrycja Mielniczuk. Najlepiej wypadła Rozalia Bielak, która zdobyła brąz w swojej kategorii. Fabian Nafalski i Oliwia Urbańska po wygranych pierwszych walkach, w kolejnej poprzez werdykt sędziów, odpadli z turnieju.

Pozostali reprezentanci również walczyli dobrze, lecz mimo wielkiego zaangażowania w pojedynek nie udało im się wygrać. – Występ naszych zawodników śmiało można zaliczyć do udanych, gdyż ich podejście do walki i duch karate kyokushin był bardzo widoczny i godnie reprezentowali klub na tych zawodach – mówi Bartłomiej Zakrzewski, trener Satori, który był też na zawodach sędzią maty. Cały turniej stał na bardzo wysokim poziomie i był zdominowany przez zawodników z Rosji. Sędzią głównym zawodów był Shihan Katsuhito Gorai (7dan). (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here