Brąz mistrzostw świata dla Chełma!

2021 rok w zapasach należy niewątpliwie do Danieli Tkachuk, zawodniczki Cementu Gryf Chełm. Podopieczna trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa do srebrnego medalu mistrzostw Europy juniorek dorzuciła brąz mistrzostw świata w tej samej kategorii wiekowej. To wielki sukces młodej, utalentowanej zapaśniczki z Chełma.

Daniela Tkachuk – zawodniczka Cementu Gryf Chełm, w obecnym sezonie znajduje się w bardzo dobrej dyspozycji i potwierdza swój nieprzeciętny talent. Na początku lipca br. podopieczna trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa sięgnęła po tytuł wicemistrzyni Europy juniorek. W ubiegłym tygodniu wywalczyła swój kolejny wielki sukces. Na mistrzostwach świata juniorek w Rosji zdobyła brązowy medal w kategorii wagowej do 72 kg.

Tkaczuk bardzo dobrze rozpoczęła rywalizację od wygranej nad reprezentantką Turcji Nazar Batir przez położenie na łopatki, przy prowadzeniu w pojedynku aż 11:2. Wygrana dała jej awans do półfinału, gdzie zmierzyła się z bardzo silną Niemką Lilly Schneider. Niestety, w tej walce rywalka okazała się za mocna. Niemka, prowadząc 13:2 wygrała przez przewagę techniczną. Daniela Tkachuk nie załamała się i postanowiła za wszelką ceną zdobyć brąz mistrzostw świata. W starciu o podium zmierzyła się z reprezentantką Kazachstanu Alexandrą Zaitsevą.

Przy stanie 2:2 zawodniczka Cementu Gryf Chełm położyła rywalkę na łopatki i zwyciężyła walkę! Tym samym zdobyła piąty w tym roku dla swojego klubu medal, licząc imprezy rangi mistrzostw Europy i świata. Medalowy dorobek zawodniczki z Chełma mogą powiększyć w październiku, kiedy to odbędą się mistrzostwa świata seniorek, lub w listopadzie – w młodzieżowych mistrzostwach świata. (d)