Brąz Satori w Bułgarii

Rozalia Bielak z Chełmskiej Szkoły Karate Kyokushin Satori, zdobyła brązowy medal podczas 35. wagowych mistrzostw Europy w karate, rozegranych w Warnie.

W zawodach udział wzięło aż 534 zawodników i zawodniczek z 22 państw. Chełmska Szkołę Karate Kyokushin Satori reprezentowało pięcioro karateka spośród których najlepiej wypadła Rozalia Bielak, która w kat. 12-13 lat (do 45 kg) zajęła trzecie miejsce. – Rewelacyjny występ odnotował te młodszy brat Rozalii, Tycjan, który po dwóch wygranych walkach z Bułgarem i Austriakiem w trzeciej musiał uznać wyższość zawodnika z Ukrainy, zwycięzcy tej kategorii, i ostatecznie 5 miejsce – mówi Bartłomiej Zakrzewski z Satori.

Godnym uwagi jest fakt, że była to jedna z najlepiej obsadzonych kategorii, wystartowało w niej aż 24 zawodników, a Ukrainiec, z którym przegrał Tycjan, okazał się jej zwycięzcą. Gratulacje należą się również pozostałym zawodnikom – Patrycji Mielniczuk, Fabianowi Nafalskiemu i Dawidowi Wurszt, którym szczęście nie dopisało i musieli pogodzić się z porażką pomimo wyrównanych pojedynków. (kg)