Brąz w mistrzostwach Polski

Marek Tołyż z MKS II LO Chełm zdobył brązowy medal w mistrzostwach Polski młodzików w boksie. To wielki sukces podopiecznego trenera Józefa Radziewicza.

Zawody odbyły się w Sokółce, wzięło w nich udział 180 zawodników z rocznika 2006 r. MKS II LO Chełm reprezentowało trzech bokserów. – Losowanie było dla moich podopiecznych fatalne, wszyscy trzej przegrali walki z późniejszymi mistrzami – mówi Józef Radziewicz, trener MKS II LO. – Tylko Marek Tołyż, wygrywając walkę eliminacyjną, wszedł do półfinału gdzie spotkał się z zawodnikiem Czarnych Słupsk Wojciechem Duszyńskim. Stoczył wyrównany, doskonały pojedynek, zawodnik Czarnych zdobył potem tytuł mistrza Polski – dodaje. Tołyżowi przypadł medal brązowy w kat. 54 kg.

Aleksander Tołyż z kolei boksował w kat. 60 kg. W pierwszej walce przegrał minimalnie z Natanem Kierzekiem ze Sporty Walki Gostyń. Igor Rodnoś startował w kat. 66 kg. Był jednym z faworytów mistrzostw. W pierwszej walce wygrał z Antonim Szewczykiem z Champion Wołomin, a w ćwierćfinale nieznacznie, bo 2:3 uległ Mateuszowi Ratkiewiczowi z GKS Łokietek Brześć Kujawski. – Posiadamy nagranie tej walki i przeglądając je widzimy, że nasz zawodnik był minimalnie lepszy. Werdykt sędziów był jednak inny – uważa Radziewicz.

W mistrzostwach Polski juniorek z powodu kontuzji nie wystartowała Klaudia Dzierzbicka. W zawodach wzięła za to udział wychowanka MKS II LO Chełm Julia Szeremeta, walcząca obecnie dla Paco Lublin, która zdobyła złoto. (k)