Brązowi „wolniacy”

Dwa medale dla LMKS Krasnystaw, jeden dla MLUKS Zapasy Włodawa. W ubiegły weekend w Krotoszynie odbyły się mistrzostwa Polski seniorów w zapasach w stylu wolnym.

W mistrzostwach Polski seniorów w stylu wolnym wystartowało siedmiu zawodników LMKS Krasnystaw. Dwóch stanęło na podium. Brązowy medal w kategorii wagowej do 70 kg wywalczył Przemysław Swatek. 27-latek w decydującej walce pokonał Wojciecha Wysockiego z Mazowsza Teresin. Drugi medal dla krasnostawskiego klubu, również brązowy, zdobył Kamil Sykuła w kategorii wagowej do 92 kg.

W pojedynku o brąz pokonał Krzysztofa Grandę z CSiR Dąbrowa Górnicza. Bliscy brązowego medalu byli dwaj inni zawodnicy z LMKS Krasnystaw. Emil Bednarczyk w kategorii wagowej do 74 kg i Mateusz Pisarski – 79 kg ostatecznie zajęli piąte lokaty. Siódmy w wadze do 65 kg był Miłosz Luchowski, dziewiąte miejsce w kategorii do 61 kg zajął Krystian Knap, a w tej samej wadze jedenasta lokata przypadła Mateuszowi Antoniakowi.

Honoru włodawskich zapasów w mistrzostwach Polski bronił Ernest Dorosz. Zawodnik MLUKS Zapasy Włodawa w kategorii wagowej do 79 kg zdobył brązowy medal. W pojedynku, który zapewnił mu podium, pokonał Artura Berezovskija z Sokoła Lublin.

W klasyfikacji drużynowej LMKS Krasnystaw uplasował się na piątej pozycji zdobywając 125 pkt. MLUKS Zapasy Włodawa z 28 pkt. sklasyfikowano na 21. miejscu. Zwyciężyło Mazowsze Teresin – 177 pkt., przed Ceramikiem Krotoszyn – 173 pkt. (r)