Brud na Krępieckiej

– To obraz nędzy i rozpaczy. Nie dość, że nawierzchnia jest w fatalnym stanie, to jeszcze zalega na niej gruba warstwa brudu – mówią mieszkańcy Świdnika o ulicy Krępieckiej. Starostwo Powiatowe, które zarządza drogą, zapewnia że choć w części postara się zadbać o jej wygląd.
Mieszkańcy Świdnika skarżą się, na zwały błota zalegające na ul. Krępieckiej na wysokości sklepu Kaufland.
– Przejeżdżam tamtędy prawie codziennie i widzę, jak fatalnie wygląda ta ulica – mówi jedna z naszych czytelniczek. – Zalega na niej gruba warstwa brudu, a po ostatnich opadach zrobiły się tu błotniste kałuże. Ludzie korzystający z pobliskiej myjni samochodowej wyjeżdżają wprost w ten syf. Nie pamiętam, aby ta ulica była kiedykolwiek sprzątana. Czy naprawdę nie ma sposobu, żeby to wyglądało trochę schludniej?
Uwagi czytelniczki przekazaliśmy pracownikom Wydziału Infrastruktury Drogowej Starostwa Powiatowego w Świdniku, które zarządza drogą.
– Zdajemy sobie sprawę, że stan techniczny tej ulicy nie jest najlepszy. Wszelkie prace i remonty, które się tam odbywają są wykonywane w ramach bieżącego utrzymania dróg i co, za tym idzie, są cząstkowe. Zły stan ulicy sprawa, że trudno jest utrzymać na niej porządek. Kiedy pogoda się trochę ustabilizuje, choć w części zechcemy doprowadzić ją do ładu – zapewnia Jarosław Drozd, naczelnik wydziału. (w)