Brzózka się sprawdził…

Radosław Brzózka

Radosław Brzózka, etatowy członek zarządu powiatu świdnickiego, zachowa stanowisko pełnomocnika wojewody ds. rozwoju edukacji. Środowiska liberalne liczyły, że nowy wojewoda Lech Sprawka, uchodzący za polityka o bardziej umiarkowanych poglądach w kwestiach światopoglądowych od swojego poprzednika Przemysława Czarnka, dobierze sobie innego współpracownika.


Brzózka na stanowisko pełnomocnika ds. rozwoju edukacji został powołany pod koniec 2018 roku.

– Wspieranie rozwoju edukacji w naszym województwie w minionym roku oznaczało w praktyce szereg indywidualnych kontaktów, w szczególności z przedstawicielami gmin i powiatów, ale również przedstawicielami wyższych uczelni i pracodawców. Spotkania i rozmowy dotyczyły m.in. dylematów w zakresie organizacji oświaty i kierunków kształcenia. Uczestniczyłem też w wielu wydarzeniach na terenie całego województwa, takich jak: konkursy uczniowskie, rocznice, nadanie imienia szkole czy sfinalizowanie inwestycji edukacyjnych.

Pozostaję oczywiście w stałym kontakcie z panią kurator Teresą Misiuk oraz pełnomocnikiem wojewody do spraw Nauki i Rozwoju Szkolnictwa Wyższego na Lubelszczyźnie, prof. Mieczysławem Rybą. Na szczeblu krajowym kilka razy zabierałem głos na łamach prasy ogólnopolskiej, starając się być zwłaszcza głosem rodziców, zatroskanych o właściwe wychowania w szkole, wolne od wpływu ideologii – wylicza zrealizowane jako pełnomocnik zadania, Radosław Brzózka.

– Nowy okres pełnomocnictwa oznacza współpracę z wojewodą, który jest pierwszorzędnym ekspertem w dziedzinie edukacji (Lech Sprawka był kuratorem oświaty i wiceministrem edukacji narodowej – przyp. red.). Mam stały kontakt z codziennością samorządową w dziedzinie oświaty w powiecie świdnickim. Dlatego mam nadzieję, że praktyk-samorządowiec wywodzący się z nurtu edukacji klasycznej będzie dobrym wsparciem dla wojewody i dla mieszkańców województwa – podsumowuje Brzózka.

Radosław Brzózka (43 l.), zanim został pełnomocnikiem, był radnym miasta Świdnik, naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Świdniku, rzecznikiem prasowym starosty świdnickiego i wojewody lubelskiego. Obecnie jest radnym powiatu świdnickiego i etatowym członkiem zarządu powiatu, gdzie odpowiada m.in. za sprawy społeczne i związane z edukacją.

Z wykształcenia jest teologiem i filozofem. Jest wiceprezesem Klubu Inteligencji Katolickiej w Lublinie. Jako publicysta współpracował z mediami ojca Tadeusza Rydzyka – „Naszym Dziennikiem” i Telewizją Trwam. Zdecydowanie sprzeciwia się prowadzeniu w szkołach edukacji seksualnej. W ubiegłym roku był inicjatorem przyjętego przez powiat świdnicki, w odpowiedzi na warszawską deklarację LGBT+, pierwszego w kraju stanowiska „Samorząd wolny od ideologii LGBT”. JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here