Brzuszki pod chmurką

Na asfaltowym boisku przy ul. 3 Maja w Świdniku powstaje właśnie plac do street workoutu i kalisteniki – jedna z propozycji wybranych do realizacji w ramach ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy miasta będą mogli z niego korzystać już za kilka tygodni.


To miejsce, będzie kolejnym dowodem na to, że warto zgłaszać wnioski do budżetu obywatelskiego. Na boisku przy ul. 3 Maja w Świdniku w powstaje plac do street workoutu i kalisteniki – ćwiczeń z wykorzystaniem własnej masy ciała („pompki”, „mostki”, „brzuszki”). Ćwiczenia te mają pozytywny wpływ na układ krwionośny człowieka. Ponadto kształtują mięśnie, równowagę, koordynację ruchową i zwinność.
W parku zamontowany zostanie zespół poręczy i drążków rozmieszczonych na różnych wysokościach; będą też poziome i pionowe drabinki. Nie zabraknie też liny do wspinaczki, skrzyni do ćwiczeń i skośnej ławki, a wszystko na gumowej macie o powierzchni 150 mkw. Koszt budowy parku to 70 tys. zł. Zgodnie z harmonogramem przetargu plac powinien być skończony w tym tygodniu. (w)