Budowa kolejnej ulicy z rządowym wsparciem

Miasto Świdnik otrzyma prawie milion złotych rządowego wsparcia na przebudowę ulicy Okulickiego. Remont ma ruszyć jeszcze w tym roku. O dofinansowanie na remonty powiatowych dróg starało się również starostwo, ale tym razem jego projekty trafiły na listę rezerwową. Jak jednak zapewnia starosta, one też dostaną rządowe wsparcie.


W ubiegłym tygodniu ogłoszono listy zadań wybranych do dofinansowania ze środków

Rządowego Funduszy Rozwoju Dróg. Na liście samorządów, które mogą liczyć na rządowe wsparcie znalazł się również Świdnik. Nasze miasto otrzyma blisko milion złotych (976 378 zł) na modernizację ulicy Okulickiego. Remont dotyczy nie tylko nawierzchni, ale również chodników oraz miejsc parkingowych i obejmie niemal całą ulicę, od ul. Wyspiańskiego do ul. Kosynierów. Pozyskana dotacja stanowi 50 proc. wartości inwestycji.

W ramach RFRD miasto starało się również o środki na przebudowę ulicy Skarżyńskiego, ale w tym przypadku inwestycja trafiła na listę rezerwową. Wiceburmistrz Świdnika, Marcin Dmowski zapewnia, że nie oznacza to, iż miasto rezygnuje z tej inwestycji.

– Dotacja na ulicę Okulickiego uwolniła nam pewne środki w budżecie, więc z modernizacją ulicy Skarżyńskiego też nie będziemy zwlekać. Niedługo będziemy ogłaszać przetargi – zapowiada M. Dmowski.

O rządowe środki starało się również Starostwo Powiatowe w Świdniku. Wnioskowało o wsparcie na na przebudowę dróg Mełgiew-Kajetanówka i Krępiec-Minkowice. Oba projekty znalazły się na liście rezerwowej, odpowiednio na 11 i 19 pozycji. Jak informował w ubiegły piątek, starosta świdnicki, Łukasz Reszka, jest niemal pewne, że zadania te również otrzymają dofinansowanie.

Mamy zapewnienie wojewody, że wszystkie wnioski z listy rezerwowej, otrzymają wsparcie. Wiele samorządów składało wnioski jednocześnie do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a zadania będą realizować w ramach pierwszego z nich, więc „spadają” z listy, tworząc tym samym miejsca dla zadań rezerwowych – mówi starosta.

Przebudowa blisko kilometrowego fragmentu drogi z Mełgwi do Kajetanówki została wyceniona na ok. 2,3 mln zł, a powiat starał się o 1,4 mln zł. Z kolei przebudowa ok. 900-metrowego odcinka drogi łączącej Krępiec i Minkowice może kosztować 2,2 mln zł, a powiat wnioskował o 1,3 mln zł.  (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here