Budowlańcy wkraczają na plac

Lada dzień plac Konstytucji 3 maja w Świdniku stanie się terenem budowy i tak będzie przez kilka miesięcy. Z początkiem kwietnia ruszą pracę związane z jego modernizacją. Potrwają do listopada.


Urząd Miasta Świdnik rozstrzygnął przetarg na jedną z ważniejszych zaplanowanych na ten rok inwestycji – modernizację placu Konstytucji 3 maja. Na przetarg wpłynęła tylko jedna oferta, świdnickiej firmy ClipBud, opiewająca na kwotę 8,99 mln zł.
– Po analizie dokumentów stwierdziliśmy, że oferta spełnia wszystkie wymogi przetargowe i mieści się w kwocie, jaką zarezerwowaliśmy w budżecie na to zadanie. Wykonawca jest ze Świdnika i mamy nadzieję, że bez problemów będziemy realizować tę inwestycję. Plac budowy chcemy przekazać firmie jak najszybciej. Planujemy, że będzie to przełom marca i kwietnia – mówi Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika.
Najpierw odbędą się prace rozbiórkowe. Następnie miejskie spółki PEC i „Pegimek” zajmą się wymianą instalacji zlokalizowanych pod placem. Kiedy te dobiegną końca, zacznie się właściwa przebudowa placu. Prace potrwają do listopada. Ratusz chce na odnowionym placu zorganizować obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here