Buduj Przyszłość z Cemexem

Ruszył nabór wniosków w ramach jubileuszowej, 10. już edycji konkursu Fundacji Cemex „Budujemy Przyszłość”. Dla autorów najlepszych projektów czekają atrakcyjne nagrody.

Ochrona przyrody, zajęcia sportowe i edukacyjne, a może propagowanie bezpieczeństwa? Te i inne inicjatywy (z zakresu edukacji, ekologii, ochrony zwierząt i roślin, promocji kultury i sztuki, upowszechniania kultury fizycznej i sportu, ochrony i promocji zdrowia, pomocy społecznej oraz na rzecz osób niepełnosprawnych, bezpieczeństwa w ruchu drogowym czy wspomagania rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych) będą mogli wkrótce zrealizować zaangażowani społecznie pracownicy firmy z pomocą Fundacji Cemex „Budujemy Przyszłość”.

Spośród wszystkich zgłoszonych do konkursu autorzy najlepszych projektów wolontariatu pracowniczego otrzymają dofinansowanie do 4 tys. zł na zakup materiałów i usług niezbędnych do zrealizowania zaplanowanych działań. Nabór wniosków już ruszył i potrwa do 15 lutego.

W ciągu zaledwie ośmiu lat pracownicy Cemex zrealizowali prawie 150 projektów na rzecz lokalnych społeczności na terenie całego kraju. Wolontariusze i Wolontariuszki fundacji prowadzą akcje edukacyjne, wykonują prace porządkowe i modernizacyjne w szkołach czy szpitalach, promują zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną, angażują się w działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego (m.in. sadzenie drzew, działania na rzecz gatunków zagrożonych, itp.).

Regulamin konkursu i dodatkowe informacje są dostępne na stronie internetowej Fundacji Cemex „Budujemy Przyszłość”. (pc)