Budynek zapalił się od traktora

Gorąca noc w Wirkowicach. Najprawdopodobniej podczas doładowywania akumulatorów w traktorze zapalił się budynek gospodarczy.

Dramatyczne chwile miały miejsce 9 lipca ok. godz. 22. – Po dojechaniu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że pali się drewniany budynek gospodarczy, kryty eternitem – mówi Kamil Bereza, rzecznik prasowy KP PSP w Krasnymstawie. W środku znajdował się ciągnik rolniczy Ursus C335. – Zagrożona pożarem była, zlokalizowana w odległości ok. 2 metrów, murowano-drewniana stodoła kryta blachą.

Działania nasze polegały na podaniu dwóch prądów wody w obronie zagrożonego budynku stodoły oraz, po przybyciu kolejnych zastępów, dwóch prądów wody w natarciu na palący się budynek gospodarczy – dodaje. Po stłumieniu ognia przystąpiono do rozbiórki i przeniesienia spalonej konstrukcji oraz około 10 m sześć składowanego drewna opałowego w pobliskie miejsce, gdzie elementy te zostały ponownie przelane wodą.

– Instalacja elektryczna w spalonym budynku została odłączona przez mieszkańców przed przybyciem zastępów. Prawdopodobną przyczyną powstania zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej podczas doładowywania akumulatorów w ciągniku rolniczym – podsumowuje Bereza. Na szczęście nikomu nic się nie stało. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here