Bug już trenuje.Pozostali zaczną 16 stycznia

38-letni Łukasz Jankowski, do października ubiegłego roku, przez blisko cztery lata pracujący z rezerwami świdnickiej Avii. 38-letni trener, wychowanek Włodawianki, piłkarz Górnika II Łęczna, Motoru Lublin, Avii Świdnik, Chełmianki i Eko Różanka w sobotę po raz pierwszy spotkał się z piłkarzami Bugu Hanna

Z grona naszych czwartoligowców jako pierwsi, w minioną sobotę przygotowania do rundy wiosennej rozgrywek wznowili zawodnicy Bugu Hanna. Pozostałe zespoły: Start Krasnystaw i Sparta Rejowiec Fabryczny do zajęć powrócą za tydzień, 16 stycznia.


O nowym trenerze Bugu, którym został Łukasz Jankowski, a także sparingach, jakie rozegra zespół z Hanny pisaliśmy już w poprzednim wydaniu tygodnika. Dzisiaj o przygotowaniach ekipy z Rejowca Fabrycznego.

Zespół trenera Bartosza Bodysa na pierwszych zajęciach w 2023 roku spotka się dokładnie za tydzień. Już wiadomo, że wiosną w ekipie zabraknie Przemysława Jasińskiego. – Uczy się w szkole wojskowej w Dęblinie, więc ciężko byłoby mu pogodzić naukę z grą w naszym zespole – tłumaczy trener Bartosz Bodys. – Prawdopodobnie odejdzie od nas też bramkarz Kuba Kamiński, który już od dłuższego czasu stara się o grę w wyższej lidze – dodaje szkoleniowiec i zaznacza, że o ewentualnych wzmocnieniach czy uzupełnieniach kadry będzie można pomyśleć, jak drużyna powróci do zajęć.

W okresie przygotowawczym Sparta rozegra sześć sparingów: 4 lutego z POM Piotrowice, 11 lutego z Bugiem Hanna, 18 lutego ze Startem Krasnystaw, 25 lutego z Górnikiem II Łęczna, 4 marca z Lewartem Lubartów i 11 marca z Opolaninem Opole Lubelskie.