Burak podrzucający odpady

Ktoś na tyłach sklepu Lidl zrobił sobie dzikie wysypisko śmieci

Przy ul. Spadochroniarzy, za sklepem Lidl ktoś regularnie wyrzuca śmieci. Zdaniem okolicznych mieszkańców problem mogłoby rozwiązać umieszczenie w pobliżu fotopułapki, która odstraszałaby zaśmiecaczy.


Zielone tereny za Lidlem to teren często uczęszczany przez właścicieli czworonogów. Niestety, na co skarżą się mieszkańcy, w ostatnim czasie ktoś urządził sobie tu wysypisko śmieci. – Proszę sprawdzić, taki śmietnik i to zaledwie kilka metrów od ulicy. Czy ludzie nie mają wstydu? Wywóz śmieci nie jest u nas tani, to oczywiste, ale to nie jest powód, by w środku miasta, na osiedlu robić coś takiego – skarżą się nasi Czytelnicy.

Zdjęcia porozrzucanych odpadów zamieszczono na popularnej wśród świdniczan stronie Spotted Świdnik – Oficjalna Grupa na Facebooku. W komentarzach również nie brakowało głosów oburzonych mieszkańców. – Śmietniki pozamykane, delikwent pewnie zapomniał klucza, a może się zmęczył i nie doniósł. Jednym słowem burak – napisała jedna z komentujących.

Jak informują mieszkańcy, śmieci w tym rejonie jest coraz więcej, co może oznaczać, że ktoś podrzuca je tu regularnie.

Sprawą śmieci przy ul. Spadochroniarzy zainteresował się także radny Marcin Magier (klub radnych burmistrza), który zwrócił się do Urzędu Miasta z wnioskiem o zamontowanie w tym miejscu fotopułapek, które pozwalałyby identyfikować i karać sprawców.

Straż Miejska przypomina, że za wyrzucanie odpadów w niedozwolonych miejscach grozi mandat do 500 zł, a także o tym, iż w rejonie ul. Spadochroniarzy jest monitoring, który obejmuje również to miejsce. – Nie mieliśmy ostatnio zgłoszeń dotyczących tej lokalizacji, ale dyżurni zwrócą na to uwagę – mówi Janusz Wójtowicz, komendant świdnickiej Straży Miejskiej. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here