Burmistrz docenił najlepszych sportowców

Łącznie 50 tys. zł w postaci nagród i stypendiów trafiło do 51 najlepszych świdnickich sportowców.

Nagrody i stypendia za osiągnięcia sportowe w 2018 roku wręczono podczas uroczystej gali 5 lipca w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku. – To wyraz wdzięczności nas wszystkich za wysiłek, pracę i sukcesy. Cieszę się, że zdobywając puchary i medale, nasi sportowcy godnie reprezentują i promują Świdnik – mówił burmistrz Waldemar Jakson.

Nagrody pieniężne w łącznej kwocie 31 250 zł przyznano w kategoriach: zawodnik (z podziałem na dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz seniorów), trener oraz zespół. Otrzymali je: Igor Pruchniak, Filip Opaliński, Ksawery Poniewozik, Marcel Kowalewski, Aleks Jonko, Konrad Sadkowski, Wiktor Sadkowski, Szymon Łukasiewicz, Michał Król, Iga Łobińska, Mikołaj Frączyk, Maria Skiba, Jakub Trześniak, Paweł Wilczopolski, Tomasz Gumienniak, Michał Markowski, Oliwia Wiktoria Frączyk, Patryk Strzałkowski, Mateusz Piekarczyk, Kacper Guz, Paweł Dąbrowski, Jakub Hołub, Kacper Bartoszek, Marcin Błaziak, Filip Lech, Krzysztof Hołub, Mateusz Buda, Daniel Marciszkiewicz, Marcin Gupta, Karol Serwin, Łukasz Staiński, Patryk Sadowski, Grzegorz Kanikuła, Beata Sadowska, Władysław Starobrat, Natalia Chylińska, Natalia Wieleba, Andrzej Kukulski, Piotr Bernat, Krzysztof Serwin, Radosław Siczek, Rafał Poniewozik, Nina Furmaniak, Jan Hołub oraz Bartłomiej Daniel.

Szóstka najlepszych świdnickich sportowców dodatkowo wyróżniona została stypendiami, na które ratusz przeznaczył łącznie 18 500 zł.

Stypendia sportowe burmistrza Świdnika przez najbliższy rok otrzymywać będzie szóstka najlepszych świdnickich sportowców: pływak Jan Hołub z AZS UMCS Lublin, który zajął I miejsce w Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów, Młodzieżowych Juniorów w sztafeta 4×100 metrów stylem dowolnym; Emil Krzykała z Klubu Pływackiego „Avia” Świdnik za III miejsce w mistrzostwach Polski Juniorów w sztafecie 4×100 metrów stylem dowolnym; Filip Lech z AZS UMCS Lublin, który wywalczył srebrny medal na pływackich Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów, Młodzieżowych i Juniorów; Krzysztof Hołub (AZS UMCS), który zajął pierwsze miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów U20 w Lekkiej Atletyce w biegu na 400 metrów przez płotki; Maciej Hołub z AZS UMCS Lublin, który zajął drugie miejsce w Mistrzostwach Polski w Sztafetach i Wielobojach w Lekkiej Atletyce w sztafecie 4×400 metrów; Jakub Hołub zdobywca tytułu mistrz Polski do lat 18 w skoku wzwyż. JN