Burmistrz doradzi prezydentowi Dudzie

Prezydent Andrzej Duda powołał w poniedziałek, 31 maja, Radę ds. Samorządu Terytorialnego. Jedynym obok marszałka województwa lubelskiego samorządowcem z naszego regionu, który znalazł się w radzie, jest burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk.

Skład nowo powołanej Rady ds. Samorządu Terytorialnego stanowi łącznie 20 osób. Wśród członków rady są przedstawiciele samorządów wszystkich szczebli – od marszałków województw, przez starostów, prezydentów miast, burmistrzów i wójtów. Prezydent Andrzej Duda liczy, że „uwagi i wnioski, które w tej kwestii będą płynąć od samorządowców będą się przekładać na rozwiązania legislacyjne i będą pomyślnie wdrażane w życie”.

Na przewodniczącego Rady ds. Samorządu Terytorialnego prezydent powołał Jarosława Stawiarskiego, marszałka województwa lubelskiego. Nasze województwo w Radzie reprezentować też będzie Robert Kościuk. To bez wątpienia spore wyróżnienie dla burmistrza Krasnegostawu.

Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim prezydent Duda podkreślał, że w centrum działalności samorządu jest i nie tylko powinien, ale musi być człowiek, bo inaczej samorząd straci swoją istotę.

– To jest służba mieszkańcom, służba ludziom w absolutnie pełnym i ścisłym tego słowa znaczeniu. Zaspokajanie podstawowych potrzeb mieszkańców, poprawa jakości ich życia jest podstawowym zadaniem samorządu. Efekty tego działania są w wielu miejscach bardzo widoczne – powiedział Andrzej Duda. – Dziękuję państwu za przyjęcie tych nominacji, dlatego, że jesteście Państwo w większości sprawdzonymi od lat wykonawcami zadań samorządu terytorialnego na poziomie lokalnym i regionalnym. Macie państwo ogromne doświadczenie, zaufanie społeczności lokalnych, a także tych, którzy z państwem wspólnie wykonują obowiązki. I to jest dla mnie niezwykle ważne – dodał prezydent RP. (k)

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here