Burmistrz i starosta zachęcają do szczepień

Tylko przyjęcie przez jak największą liczbę osób szczepionki przeciwko chorobie Covid 19 pozwoli nam uniknąć ponownej fali zakażeń podczas jesieni i przyczyni się do powrotu do normalności – przekonują zgodnie starosta krasnostawski i burmistrz Krasnegostawu.

– Szanowni Państwo, Mieszkańcy Krasnegostawu! Trwają wakacje, czas odpoczynku, urlopów, chwile wolne od problemów dnia codziennego. W tym roku podobnie, jak rok temu, spędzamy je w cieniu pandemii koronawirusa i wciąż obowiązujących obostrzeń. Pamiętajmy, by podczas wypoczynku i wyjazdów nie zapominać o zasadach bezpieczeństwa – apeluje Robert Kościuk, burmistrz Krasnegostawu.

Podkreśla, że przyjęcie ogólnodostępnej i bezpłatnej szczepionki przeciwko Covid 19 jest szansą na zatrzymanie pandemii. – Na terenie naszego miasta i powiatu funkcjonują punkty szczepień, które oferują dogodne terminy przyjęcia preparatów – przypomina Kościuk.

Do apeli o szczepienia dołączył też starosta Andrzej Leńczuk.

– Szczepienia chronią nas przed śmiercią i ciężkim przebiegiem Covid 19 – podkreśla Leńczuk. – Pamiętajmy, że Covid-19 jest w dalszym ciągu zagrożeniem dla nas wszystkich. Każda następna fala to wiele zakażeń, zachorowań i osobistych tragedii bliskich nam osób. W chwili obecnej jest możliwość zaszczepienia się bez ograniczeń w dowolnym miejscu. Skorzystajmy z tej możliwości myśląc nie tylko o nas samych, ale także o naszych bliskich. Dbajmy wspólnie o zdrowie, które jest jedną z najcenniejszych wartości społecznych – mówi starosta Leńczuk. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here