Burmistrz śmigał na hulajnodze

Nowy system jako pierwsi osobiście przetestowali burmistrz Waldemar Jakson i prezes Pegimeku Jerzy Irsak

Od ubiegłego wtorku, 1 czerwca, mieszkańcy Świdnika mogą korzystać z systemu wypożyczeń hulajnóg elektrycznych. Zostaną one w naszym mieście przyjemniej do jesieni, a jeśli się sprawdzą, na dłużej.

– Ogromnie się cieszę z tego wydarzenia. Miasto ubogaca się w infrastrukturę komunikacyjną i myślę, że to jeszcze nie jest koniec tej drogi. Będą dołączane dalsze elementy komunikacyjne; planujemy m.in. autobusy elektryczne – mówił Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika, który jako jeden z pierwszych miał okazję przetestować nowy system.

Na razie w Świdniku dostępnych jest 30 hulajnóg. Dostarczyła je firma Bolt, a za organizację wypożyczalni odpowiada świdnicka spółka Pegimek. Kilka dni wcześniej jej pracownicy oznaczyli miejsca, w których będzie można parkować hulajnogi. Jest ich 50.

Jak skorzystać z hulajnóg? Należy pobrać aplikację Bolt na telefon, zarejestrować się w niej, podać dane karty, zapoznać się z zasadami bezpiecznej jazdy i korzystania z urządzeń, a potem… jeździć.

Hulajnogi zostaną w Świdniku przez najbliższe 5 miesięcy. Jeśli mieszkańcy będą z nich zadowoleni, władze miasta nie wykluczają, że taki sposób komunikacji zagości w Świdniku na stałe. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here