Burmistrz wybrał doradczynie

Pierwsze spotkanie burmistrza ze Świdnicką Radą Kobiet uwieczniono pamiątkowym zdjęciem

W minionym tygodniu burmistrz Waldemar Jakson ogłosił skład Świdnickiej Rady Kobiet. To 8 pań, wybranych spośród 41 chętnych kandydatek, reprezentujących różne zawody i profesje, których rolą będzie m.in. opiniowanie, doradzanie oraz inicjowanie i wspieranie miejskich przedsięwzięć o charakterze społecznym.


W Dzień Kobiet burmistrz Świdnika, Waldemar Jakson, ogłosił, że w mieście powstanie Świdnicka Rada Kobiet. W założeniu organ ten ma być ciałem opiniodawczo-doradczym burmistrza przede wszystkim w zakresie polityki rodzinnej, społecznej oraz spraw związanych z sytuacją kobiet w Świdniku, ale jak tłumaczyli przedstawiciele Ratusza rada, będzie zabierać głos w dyskusjach dotyczących również innych sfer działalności miasta.
Nabór kandydatek do rady trwał do 22 marca.

Zgłaszać mogły się panie pełnoletnie, mieszkające na terenie Świdnika lub takie, których centrum aktywności zawodowej i społecznej jest miasto Świdnik, za wyjątkiem pracownic UM oraz radnych miejskich, powiatowych i wojewódzkich trwającej kadencji. Zainteresowane musiały wypełnić formularz, w którym wyjaśniły, dlaczego chciałyby zasiąść w radzie. Jak się okazuje chętnych nie brakowało. W sumie chęć współpracy z burmistrzem wyraziło 41 kobiet.

– Kłopotliwe było, że trzeba wybrać mniej pań, niż się zgłosiło. Jak widać panie chcą współpracować w burmistrzem. Cieszy też to, że jest w kobietach poczucie mocy sprawczej i chęci do działania. Wybierając panie do rady burmistrz skupiał się na różnych grupach zawodowych i różnych obszarach działalności. W radzie są więc panie, które pracują w największym przedsiębiorstwie w mieście, czyli w PZL Świdnik; przedstawicielki oświaty, pomocy społecznej, ale też panie, które są przedsiębiorcami – mówi Ewa Jankowska, sekretarz miasta Świdnik.

Decyzją burmistrza pierwszą Świdnicką Radę Kobiet utworzyły: Agata Nawrocka, Jolanta Chlebień, Magdalena Chmielewska, Anna Ostafińska-Zawadzka, Małgorzata Szwestka, Anna Łakota, Renata Elmerych i Katarzyna Rudnicka-Huczuk.

W minionym tygodniu burmistrz Jakson spotkał się z nowymi doradczyniami po raz pierwszy. Spotkanie miało uroczysty charakter. Podczas kolejnych przyjęty zostanie plan pracy rady. Rada została powołania na okres trwania kadencji burmistrza. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here