Burmistrz z nowym doradcą

Burmistrz Waldemar Jakson jest przekonany, że rady i kontakty biznesowe tak doświadczonego i cenionego menadżera jak Mieczysław Majewski będą dla miasta bezcenne

W ubiegły czwartek burmistrz Świdnika, Waldemar Jakson powołał swojego nowego doradcę do spraw współpracy z przedsiębiorcami. Został nim wieloletnie prezes świdnickich zakładów PZL, Mieczysław Majewski. Będzie doradzał społecznie.


Informacją o powołaniu nowego doradcy burmistrz podzielił się z mieszkańcami za pomocą mediów społecznościowych.

– „Chcę, żeby przedsiębiorcy ze Świdnika mieli w nas silne wsparcie. To oni są jedną z sił napędzających rozwój miasta. Dlatego od dziś pan Mieczysław Majewski doradzi mi (społecznie) w sprawach współpracy z przedsiębiorcami i pozyskiwaniu inwestorów” – napisał burmistrz na Facebooku.

Jak informuje Ratusz do zadań Społecznego Doradcy Burmistrza Miasta Świdnik do spraw współpracy z przedsiębiorcami należeć będzie m.in. analizowanie planów strategicznych rozwoju miasta pod kątem wspierania przedsiębiorczości, aktywny udział w procesie pozyskiwania inwestorów, wspieranie procesu budowy wizerunku Świdnika jako miejsca atrakcyjnego do prowadzenia działalności gospodarczej, współpraca z instytucjami z otoczenia biznesu oraz organizacjami wspierającymi rozwój przedsiębiorczości w mieście.

Przypomnijmy, że Mieczysław Majewski to doświadczony menadżer i wieloletni prezes PZL-Świdnik. Ze świdnickim zakładem był związany od 1981 roku. Pracę rozpoczął w biurze prób w locie, następnie został dyrektorem Zakładu Badawczo-Rozwojowego, po czym od 1990 roku pełnił funkcję dyrektora naczelnego firmy, a na początku 1991 r. został prezesem zarządu spółki.

W 2015 roku został odwołany ze stanowiska przez radę nadzorczą złożoną z przedstawicieli włoskiej spółki AugustaWestland, będącej wówczas właścicielem PZL, ale w lipcu tego samego roku powrócił do zarządu WSK PZL-Świdnik jako jego członek, a w styczniu 2016 roku ponownie został prezesem zarządu. Na tym stanowisku pracował do jesieni 2018 roku. (opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here