Burza wokół in vitro

Radny Bartosz Margul, którego wizerunek Fundacja Życie i Rodzina umieściła na bilbordzie na tle zakrwawionego płodu i hasła „In vitro to handel ludźmi, selekcja dzieci, wielokrotna aborcja. Radny Bartosz Margul chce wydawać Twoje pieniądze na biznes in vitro ”, zapowiada złożenie wniosku do prokuratury o ściganie organizatorów akcji

Rada Miasta Lublin odrzuciła petycję przedstawicieli środowisk konserwatywnych, którzy domagali się „zaprzestania prac nad wdrożeniem w Lublinie miejskiego programu dofinansowania leczenia niepłodności metodą in vitro”. Emocje wokół tego tematu sięgnęły zenitu.

Jeszcze przed czwartkową sesją po Lublinie jeździł przygotowany przez Fundację Życie i Rodzina baner z wizerunkiem Bartosza Margula, jednego z radnych klubu Krzysztofa Żuka. Margul był przedstawiony na tle zakrwawionego ludzkiego płodu.

Baner opatrzono podpisem „In vitro to handel ludźmi, selekcja dzieci, wielokrotna aborcja. Radny Bartosz Margul chce wydawać Twoje pieniądze na biznes in vitro ”. Aktywiści uważają, że Margul jest najbardziej „liberalny i zachowuje się arogancko”.

Temat baneru był poruszany podczas czwartkowej sesji…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 25.05.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.