Bus roztrzaskał się na drzewie

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w miejscowości Zakręcie. Kierujący busem marki Mercedes mężczyzna zjechał do rowu i uderzył w drzewo. I on, i jeden z pasażerów trafili do szpitala.

Do zdarzenia doszło w środę (6 października) po godzinie 12. – Oficer dyżurny krasnostawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku busa, który na drodze krajowej numer 17 w miejscowości Zakręcie, przy zjeździe na Jaślików, uderzył w drzewo – mówi Jolanta Babicz z krasnostawskiej policji.

Na miejsce natychmiast udały się służby ratunkowe. Jak ustalili policjanci, 68-letni mieszkaniec gminy Siennica Różana, który kierował busem marki Mercedes, stracił panowanie nad pojazdem, po czym wjechał do rowu i uderzył w przydrożne drzewo.

– Mężczyzna wraz z pasażerem zostali przewiezieni na oddział ratunkowy szpitala w Krasnymstawie. Na szczęście po badaniach okazało się, że nie odnieśli poważnych obrażeń ciała – dodaje Babicz.

Kierowca był trzeźwy. Został ukarany mandatem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W akcji ratunkowej udział brały dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie, a także OSP KSRG Krupe. (kg, fot. OSP KSRG Krupe)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here