By biznes prowadzić lepiej i prościej

Przedstawiciele małych i średnich firm z Lublina i województwa licznie uczestniczyli w czwartkowym spotkaniu informacyjnym z cyklu „Prawo do Przedsiębiorczości”, organizowanym w Lubelskim Centrum Konferencyjnym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości

Przedstawiciele małych i średnich firm, a także osoby chcące założyć działalność gospodarczą, spotkali się w czwartek w Lublinie z przedstawicielami ministerstw i instytucji rządowych. Konferencję „Prawo do Przedsiębiorczości” zorganizowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.


– O Konstytucji Biznesu, Pakiecie MŚP i innych zmianach należy mówić. Trzeba docierać z tą informacją do szerokiego grona, żeby jak najwięcej przedsiębiorców mogło możliwie szybko z nich skorzystać, po to, by biznes w Polsce prowadzić lepiej, łatwiej i prościej – mówił w Lublinie Mikołaj Różycki, zastępca prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, który otworzył konferencję.

– Polski przedsiębiorca żyje w bardzo dobrych czasach. Obecnie może skorzystać z bardzo wielu form i źródeł finansowania zewnętrznego, które może dopasować do potrzeb i horyzontu czasowego aktywności biznesowej. Wśród tych propozycji jest wiele instrumentów preferencyjnych, wspieranych ze środków unijnych. Podczas uruchamianej właśnie kampanii Ministra Przedsiębiorczości i Technologii, PARP i partnerów, takich jak nasz KPK, postaramy się pomóc przedsiębiorcom w odnalezieniu w tym gąszczu możliwości. Zapraszam więc wszystkich na stanowiska eksperckie KPK! – dodał Arkadiusz Lewicki, dyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych Programów UE.

Przedstawiciele PARP odpowiadali na pytania związane z ofertą wsparcia polskich przedsiębiorstw z funduszy unijnych oraz usługami Centrum Rozwoju MŚP. Eksperci ZUS wyjaśniali z kolei, jakie są prawa i obowiązki wynikające z przepisów dla początkujących przedsiębiorców. Przedstawili także konsekwencje korzystania z ulg w postaci czasowego nieopłacania lub opłacania niższych składek na ubezpieczenia społeczne. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here