By dzieci były bezpieczne w sieci

W SP w Siennicy Różanej zakończyły się tegoroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. To, co działo się w ciągu kilku tygodni, zostało opisane i udokumentowane, a sprawozdanie wysłane do organizatorów krajowej kampanii, którzy przyznają nagrody za najciekawsze inicjatywy.

W realizację różnych pomysłów, promujących bezpieczne korzystanie z sieci, w SP w Siennicy Różanej zaangażowali się uczniowie klas IV – VIII. Czwartoklasiści wykonywali plakaty, a ich koledzy z klas V – ulotki o bezpieczeństwie w internecie. Szóstoklasiści przygotowali interaktywne gry i prezentację o najważniejszych zagrożeniach, związanych z cyberprzestrzenią, a uczniowie z klas VII poznawali nowe aplikacje graficzne, które potem wykorzystali do zaprojektowania i wykonania plakatów.

Z kolei ósmoklasiści zorganizowali kampanię społeczną „Bezpieczeństwo w sieci”. Najpierw przeprowadzili ankietę wśród koleżanek i kolegów, nauczycieli i rodziców, potem analizowali jej wyniki, a na zakończenie przygotowali krótkie reklamy społeczne.

Wszystkie działania zostały ujęte w sprawozdaniu, które szkoła przesłała do organizatorów Dnia Bezpiecznego Internetu. Ci mają ocenić ponad 4900 inicjatyw zorganizowanych w całym kraju i przyznać nagrody za najciekawsze pomysły. Laureaci mogą otrzymać m.in.: sprzęt komputerowy i audiowizualny oraz czasopisma i pakiety książek „Sieciaki – misja bezpieczny internet”. Wyniki mają być ogłoszone do końca kwietnia. (i)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here