By mali pacjenci mogli być ze swoimi rodzicami

Z myślą o najmłodszych, którzy w tym trudnym czasie przebywają w szpitalu, SKENDE włączyło się w obywatelską inicjatywę #WzywamyPosiłki. W ramach akcji centrum handlowe z Al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie zapewnia całodzienne wyżywienie rodzicom dzieci, przebywających na zamkniętym Oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Dzięki temu mali pacjenci przez cały czas mogą być ze swoimi najbliższymi.

– W obecnej sytuacji bardziej niż kiedykolwiek powinniśmy być razem i otaczać się wzajemną pomocą. Zawsze dbaliśmy o to, aby rodzice z dziećmi czuli się u nas dobrze. Dziś, kiedy nasza działalność jest ograniczona, chcemy zadbać o nich w inny sposób, dlatego zaangażowaliśmy się w tę akcję. Cieszę się, że w ten sposób możemy choć trochę wesprzeć rodziców, którzy przezywają trudne chwile z powodu choroby swoich dzieci – podkreśla Jacek Garbaczewski, dyrektor centrum handlowego SKENDE Shopping.

Ze względu na bezpieczeństwo najmłodszych Oddział Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej jest zamknięty. Rodzice, którzy chcą trwać przy swoich pociechach, nie mogą zatem opuszczać szpitala i mieć kontaktu z osobami z zewnątrz. SKENDE pokryło koszty całodziennego wyżywienia dla rodziców, którzy dzięki temu otrzymują posiłki ze szpitalnej stołówki. Oznacza to, że mogą pozostać przez cały czas ze swoimi dziećmi. Akcja trwa od 10 kwietnia i będzie realizowana do 17 maja.

To nie jedyna pomoc okazana przez lubelską galerię handlową w czasie walki z koronawirusem. SKENDE wsparło już lokalną służbę zdrowia, przekazując produkty żywnościowe i środki czystości do szpitali. Artykuły trafiły do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie i Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach.

Ale to nie wszystko. W ramach sąsiedzkiej pomocy SKENDE razem ze sklepem IKEA zorganizowało także świąteczną pomoc dla potrzebujących, przygotowując specjalne „koszyczki wielkanocne”. Dzięki temu za pośrednictwem CARITAS do 200 osób z Lublina trafiły specjalne paczki, w których znalazły się podstawowe produkty żywnościowe oraz symboliczne dekoracje – wszystko po to, aby zadbać o osoby starsze, ubogie i samotne. MAG