By schody nie były barierą

Dziś zejście do tunelu pod ulicami Targową i Fabryczną, to dla osób niepełnosprawnych przeszkoda nie do pokonania

Urząd Miasta Świdnik szuka firmy, która zaprojektuje i wykona  platformy  ułatwiające osobom niepełnosprawnym pokonanie schodów w podziemnym przejściu pod torami między ulicami Targową i Fabryczną. To już trzecie podejście. Wcześniejsze postępowania trzeba było unieważnić z powodu braku chętnych wykonawców.


– Budując nowy park i baseny mieliśmy na uwadze, aby były to obiekty maksymalnie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Większość mieszkańców przyjeżdża na basen autami, ale chcemy, aby można było tu dojść wygodnie także piechotą, a najkrótsza droga wiedzie przez ul. Targową. Barierą w tym miejscu jest przejście kolejowe i chcemy to zmienić – mówił jakiś czas temu Marcin Dmowski, wiceburmistrz Świdnika.

W kwietniu br. Urząd Miasta Świdnik złożył zapytanie ofertowe na wykonanie dwóch platform, które ułatwią np. osobom niepełnosprawnym, starszym czy mamom z dziećmi w wózkach, pokonanie schodów. W tej chwili co prawda mogą oni korzystać z podjazdu, ale jest on stromy i mało wygodny. Ze względu na brak ofert postępowanie unieważniono i w maju ogłoszono kolejne, do którego niestety znów nikt się nie zgłosił.

Urzędnicy przypuszczają, że potencjalnych wykonawców może zniechęcać fakt, że zamówienie dotyczy terenów, które są własnością PKP, a to oznacza, że wszelkie uzgodnienia będą musiały być zatwierdzone również przez tę spółkę.

W lipcu magistrat ogłosił kolejne postępowanie. Na oferty od potencjalnych wykonawców czeka do 9 sierpnia. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here