By tym razem nie pominąć nikogo…

Za kilka miesięcy Avia Świdnik będzie obchodzić swoje 70-lecie. O to, aby już teraz pomyśleć o obchodach i uhonorowaniu wszystkich sportowców, trenerów i działaczy zasłużonych dla klubu, napomina miejski radny Waldemar Białowąs, przypominając, że w przyszłości przy takich okazjach zdarzały się wpadki.


– Chcielibyśmy poznać strategię przygotowania obchodów, jakiś scenariusz. To ogromny jubileusz; nasze miasto słynie z helikopterów i sportowców różnych dyscyplin, ale chciałbym przypomnieć, że zawodników, trenerów i działaczy było wielu, i warto by pomyśleć jak tych ludzi uhonorować – mówił na ostatniej sesji radny Waldemar Białowąs (KO), proponując, aby powołać kapitułę organizacji obchodów, w której znaleźliby się np. byli prezesi i zasłużeni działacze poszczególnych sekcji. – Nie wiem, kto tu podejmuje decyzje, ale jako radni, mieszkańcy, byli zawodnicy czy też działacze tego klubu chcielibyśmy wziąć w tym czynny udział – dodał radny.

Później przypomniał także, że w 2017 roku, na obchody 65-lecia klubu nie zaproszono wielu zasłużonych działaczy i sportowców, w tym Tomasza Wójtowicza.

Zastępca burmistrza, Marcin Dmowski wyjaśniał, że organizatorem obchodów jubileuszu będzie klub, który obecnie przygotowuje koncepcję, a ta w najbliższym czasie zapewne zostanie przedstawiona też radnym.

– Wybieramy się też z panem burmistrzem do marszałka prosić o wsparcie tych obchodów. Chcemy, żeby to było wydarzenie ponadlokalne. Jeśli chodzi o kapitułę, przyjmujemy ten pomysł do rozważenia – mówił M. Dmowski.

Burmistrz Waldemar Jakson dodał, że pomysłów na obchody jest wiele, ale fundamentalnym problemem są pieniądze.

– Na razie nasz scenariusz – jak wspomniał pan Dmowski – polega na tym, że zabiegamy o pieniądze u różnych sponsorów; będziemy robić też montaż finansowy, bazując na naszych finansach. Wszystko będzie uzależnione od tego, jakie będziemy mieli środki – wskazał W. Jakson.

W. Białowąs wspomniał, że radni, jeśli będzie taki apel, mogą np. poświęcić część swojej diety na działania związane z organizacją obchodów.

W odpowiedzi burmistrz stwierdził, że potrzeba będzie dziesiątek tysięcy złotych.

Pomoc w organizacji obchodów już wcześniej zadeklarował także radny Kazimierz Patrzała (z klubu radnych burmistrza), w przeszłości siatkarz Avii. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here