To był tydzień wiedzy

Tegoroczna, XIV edycja festiwalu, koordynowana przez Katolicki Uniwersytet Lubelski, odbywała się pod hasłem „Nauka – między tradycją w współczesnością”. Podsumowaniem wydarzenia był Lubelski Piknik Naukowy na placu Litewskim.


W Lubelski Festiwal Nauki 2017 (24-30 września) zaangażowane zostały wszystkie uczelnie, a także liczne środowiska naukowe i kulturalne Lublina i Lubelszczyzny. Do udziału w festiwalu zgłoszono ok. 1400 oryginalnych projektów. W trakcie samego pikniku, który w tym roku wyjątkowo kończył festiwal, można było zobaczyć 150 różnych wydarzeń. Towarzyszyły mu występy i koncerty m.in. Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej, Społecznego Ogniska Baletowego w Lublinie czy Latino Dance Studio.
– Festiwal Nauki daje gwarancję dotarcia do najbardziej aktywnych, innowacyjnych i opiniotwórczych przedstawicieli świata nauki i szkolnictwa wyższego, pracowników systemu edukacji i nadzoru pedagogicznego, nauczycieli różnych typów szkół, dyrektorów i organów prowadzących szkoły, a także całej rzeszy sympatyków i pasjonatów nauki – wyjaśniają organizatorzy. Dzieciom oczywiście najbardziej podobały się kolorowe eksperymenty, zupełnie inne niż w szkole. Najbardziej dociekliwi mogli wziąć udział w miejskiej grze uliczkami Lublina. Wśród propozycji przygotowanych przez KUL znalazły się m.in.: szkodliwe gatunki owadów niszczące zieleń w mieście czy zajęcia Rodzic-robot – uczymy się programować. (EM.K.)