Były prezes Avii domaga się 30 tysięcy złotych

Sąd pierwszej instancji oddalił roszczenie Marka Maciejewskiego, prezesa towarzystwa sportowego, które niegdyś prowadziło piłkarską sekcję Avii Świdnik, wobec spółki MKS Avia Świdnik, o wypłatę zaległych delegacji. Chodzi o ponad 30 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny.


Latem 2017 roku do Miejskiego Klubu Sportowego Avia Świdnik wpłynęło wezwanie prezesa Gminno-Powiatowego Towarzystwa Sportowego Avia Świdnik Marka Maciejewskiego do zapłaty prawie 31 tys. zł za wykorzystywanie samochodu prywatnego do celów służbowych oraz dietę delegacyjną za okres od maja 2014 r. do lutego 2017 r., kiedy to towarzystwo przed powstaniem spółki MKS Avia prowadziło sekcję piłki nożnej. Kiedy pieniędzy nie otrzymał złożył pozew do sądu o wypłatę należności „wynikających ze stosunku pracy”. Ówczesny prezes klubu, a dziś starosta świdnicki, Łukasz Reszka komentował wtedy, że żadne pieniądze Maciejewskiemu się nie należą, a cała sprawa jest kuriozalna i oburzająca.

– Do tej pory zarząd GPTS przekazywał powszechnie informację, że pełnił swoje funkcje społecznie i nie kierował się chęcią zysku. Teraz okazuje się zupełnie coś innego. Dlaczego pan prezes nie wypłacał sobie jego zdaniem należnych diet i ryczałtu, a teraz domaga się, aby zrobił to MKS?

Zresztą nie mam pewności, czy rzeczywiście nie dochodziło do wypłat, ponieważ w raporcie niezależnego biegłego rewidenta, który przyjrzał się finansom obu stowarzyszeń w momencie, gdy MKS Avia przejmował sekcje, wyraźnie jest napisane, że dane księgowe „potwierdzają brak rzetelności w prowadzeniu ksiąg, a także wiarygodności wykazanych sald zobowiązań”. Dodam tylko, że stosowne uchwały w sprawie ryczałtu i diet zarząd GPTS podejmował w 2009 r., ale co ciekawe, nie egzekwował ich wykonania – mówił Reszka.

Sprawa znalazła swój finał w sądzie, ale wciąż nie zapadł ostateczny wyrok.

– Można powiedzieć, że sprawa cały czas jest w toku. Sąd pierwszej instancji oddalił żądania pana Marka Maciejewskiego i orzekł na naszą korzyść, ale wyrok ten nie jest prawomocny. Powód złożył apelację, więc czekamy na wyznaczenie daty kolejnej rozprawy – mówi Radosław Szczerba, prezes MKS Avia Świdnik.

Do tematu wrócimy.  (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here