Były prezydent ma nową fuchę

Andrzej Pruszkowski jest nowym dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie. To nie jedyna zmiana w jednostkach podległych marszałkowi.


– Andrzej Pruszkowski to doświadczony menedżer. Dobrze zna specyfikę rynku pracy, ponieważ w czasie, kiedy sprawował funkcję prezydenta Lublina, nadzorował m.in. publiczne służby zatrudnienia, w tym Miejski Urząd Pracy. Jestem przekonany, że doskonale poradzi sobie z zadaniami – zachwala nowego dyrektora Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.

59-letni Andrzej Pruszkowski, który wygrał konkurs na stanowisko dyrektora WUP, jest absolwentem socjologii na Wydziale Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Ukończył też studia podyplomowe z zakresu prawa pracy na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz podyplomowe studia menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

– W latach 1998-2006 był prezydentem Lublina, a następnie dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych. Od 2008 do 2016 roku pełnił funkcję zastępcy prezesa w Towarzystwie Budownictwa Społecznego „Nowy Dom”, a w latach 2006-2018 był radnym Sejmiku Województwa Lubelskiego. – wylicza Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Warto przypomnieć, że przez prawie trzy lata A. Pruszkowski zasiadał w zarządzie spółki PGE Dystrybucja. Został odwołany w grudniu 2018 roku – otrzymał wówczas prawie 108 tysięcy złotych odprawy i niemal 19 tysięcy złotych wynagrodzenia z tytułu zakazu konkurencji, co wywołało spore emocje wśród lubelskich internautów.

Powołanie Pruszkowskiego to nie jedyna zmiana w jednostkach podległych marszałkowi. Nowym dyrektorem w Departamencie Zdrowia i Polityki Społecznej UMWL został Piotr Matej. Kim jest nowy dyrektor? – Absolwentem administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

W 1996 roku ukończył menedżerskie studia podyplomowe dla kadry kierowniczej w administracji publicznej na Wydziale Ekonomicznym UMCS, a w 1997 roku – studia podyplomowe na SGH – wylicza R. Małecki. Piotr Matej przez dwie kadencje był burmistrzem Szczebrzeszyna. Pełnił też m.in. funkcję dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie.

Grzegorz Rekiel

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here