Były radny na listach PSL

Adam Leszczyński, były chełmski radny, będzie kandydował w jesiennych wyborach samorządowych do rady miasta z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wystartuje z okręgu nr 1, skupiającego osiedla Rejowiecka i Śródmieście.

Komitety wyborcze w pocie czoła pracują nad listami do rady miasta. Każdy chce zbudować listy w oparciu o znane nazwiska, by uzyskać jak najwięcej głosów. Polskie Stronnictwo Ludowe kusiło obecnych radnych, Eugeniusza Wilkowskiego i Andrzeja Pieńkowskiego, ale obaj ostatecznie zdecydowali się nigdzie nie kandydować.

PSL złożyło też propozycję byłemu radnemu, Adamowi Leszczyńskiemu, który wcześniej był związany ze stowarzyszeniem Rozwój i Demokracja. Leszczyński znajdzie się na listach ludowców do rady miasta. Wystartuje z okręgu nr 1 (Rejowiecka, Śródmieście) najprawdopodobniej z trzeciego miejsca. Liderem tej listy ma być sam wiceprezydent, prezes grodzkich struktur, Józef Górny, a drugi – radny Sławomir Niepogoda.

W okręgu nr 2 (XXX-lecie, Słoneczne, Zachód) listę PSL ma otwierać radna Joanna Lis, a z drugiego miejsca ma kandydować Monika Zaborek-Turewicz, dyrektor Wydziału Komunikacji w chełmskim magistracie. W okręgu nr 3 (Kościuszki, Działki) liderem listu ludowców ma być kandydatka na prezydenta Chełma, Justyna Manasterska-Raszka.

Pierwsze miejsce w okręgu nr 4 (Dyrekcja Dolna, Dyrekcja Górna, Cementownia) jest zarezerwowane dla radnego Krzysztofa Głaza. Z listy PSL w „czwórce” wystartuje też Wojciech Zakrzewski, były dziennikarz (ostatnio w „Nowym Tygodniu”), który cztery lata temu kandydował z Platformy Obywatelskiej. (s)