Były wójt zastępcą

Wykrusza się Urząd Gminy Białopole. W najbliższych tygodniach na świadczenie emerytalne planują odejść aż trzy osoby. Wójt ma już plan na nową obsadę.

– Będzie trudniej, bo nowi będą musieli się pouczyć – skomentował na wrześniowym posiedzeniu rady gminy Białopole wójt Henryk Maruszewski.

Na świadczenie emerytalne wybierają się niemal jednocześnie aż trzy osoby – sekretarz gminy – Waldemar Szykuła, zastępca wójta – Stanisław Janiuk oraz odpowiedzialny za obsługę rady gminy Maurycy Kuźnicki.

Na nowego zastępcę Maruszewski planuje powołać Mirosława Świetlickiego. – Wiele lat był wójtem, ma doświadczenie w samorządzie – zachwala kolegę wójt Białopola.

Były wójt gminy Żmudź po przegranych z Edytą Niezgodą w 2010 roku wyborach samorządowych zaczął pracę w starostwie powiatowym, skąd w 2017 roku trafił do UG Białopole. Od tamtej pory pracuje w urzędzie na stanowisku ds. gospodarki ziemią, mieniem komunalnym i ogólno-rolnych.

Jak mówi H. Maruszewski, jeśli Świetlicki sprawdzi się na stanowisku wicewójta, nowy sekretarz gminy nie będzie potrzebny. Takie rozwiązanie przyjęły przykładowo gm. Żmudź i Kamień. Z kolei zastępca Kuźnickiego ma zostać wyłoniony w konkursie. Informacje o naborze w stosownym czasie powinny pojawić się w biuletynie informacji publicznej urzędu gminy. (pc)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here