Cała gmina docieplona

W gminie Krasnystaw zakończyła się termomodernizacja kolejnych budynków użyteczności publicznej. Prace prowadzone były w SP w Jaślikowie, SP w Krupem wraz z przedszkolem oraz Zespole nr 3 Przedszkola i SP w Krasnymstawie. Większość pieniędzy na ten cel samorząd pozyskał z Unii Europejskiej.

Realizacja inwestycji kosztowała około 3 mln zł, z czego 1,9 mln zł stanowiła dotacja, którą gmina Krasnystaw pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. – Pieniądze te zostały wykorzystane m.in. na docieplenie ścian i izolację fundamentów, wymianę okien i drzwi, docieplenie stropodachów i częściową wymianę dachu oraz całkowitą modernizację kotłowni z wymianą grzejników i sieci wody użytkowej – informuje Edyta Gajowiak-Powroźnik, wójt gminy Krasnystaw.

Co ważne wszystkie obiekty zostały wyposażone w instalacje fotowoltaiczne. To ostatnie z trzech zadań, które gmina wykonała w ramach większego projektu, współfinansowanego z funduszy unijnych.

Przed dwoma laty przeprowadziła termomodernizację WDK w Krynicy, a w ubiegłym roku podobne prace zostały wykonane w Punkcie Przedszkolnym w Stężycy Kolonii oraz SP w Siennicy Nadolnej. Wartość całego projektu w sumie przekroczyła 7,3 mln zł, w tym prawie 4,3 mln zł to środki z RPO. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here