Cała Różana doczeka się kanalizacji

Mieszkańcy przedłużenia ulicy Różanej chcieliby, aby miasto podłączyło ich domy do miejskiej sieci kanalizacyjnej. Jak informuje Ratusz, Pegimek uwzględni to w swoich planach na ten rok.


Z prośbą o pomoc w sprawie budowy kanalizacji mieszkańcy zwrócili się do radnego Marcina Magiera (z klubu burmistrza Jaksona), a ten przed kilkoma tygodniami – o czym pisaliśmy – przygotował w tej sprawie interpelację.

– Obecnie nowo powstałe szutrowe przedłużenie ulicy Różanej nie posiada kanalizacji, a projekt przebudowy ulicy Dworcowej nie zakłada wykonania jej w pasie ul. Różanej. Najbliższa sieć kanalizacyjna poprowadzona jest po północnej stronie ulicy Dworcowej, co oznacza, że niezbędne będzie przebicie sieci na drugą stronę pasa drogowego – pisał radny.

Jeden z mieszkańców na własny koszt przygotował projekt przyłączeniowy oraz wstępnie wycenił koszty związane z budową 17-metrowego przebicia na kwotę 40 tys. zł brutto. Jak zauważył radny, taki wydatek jest nie od udźwignięcia dla zwykłego mieszkańca i w związku z tym zwrócił się do miasta z wnioskiem o przeanalizowanie możliwości rozbudowy infrastruktury kanalizacyjnej w tym rejonie, która umożliwi podłączenie pobliskich nieruchomości do miejskiej sieci.

W odpowiedzi na pismo radnego Urząd Miasta, po wcześniejszym skonsultowaniu sprawy z P.K. Pegimek, poinformował, że budowa sieci kanalizacji sanitarnej zostanie ujęta do realizacji w planie inwestycyjnym spółki na bieżący rok. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here