Cały dach do wymiany!

Dach pływalni przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 musi być w całości wymieniony. Taka jest opinia nadzoru budowlanego. Miasto jeszcze w tym miesiącu zamierza ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy.

Basen przy ZSO nr 8 jest nieczynny od początku obecnego roku szkolnego. Uczniowie z klas o profilu pływackim, a także zawodnicy Lidera Chełm, od dwóch miesięcy trenują na pływalni I LO.
Basen w „Ósemce” wyłączono z użytkowania ze względu na zły stan techniczny dachu. Wykonana ekspertyza potwierdziła przypuszczenia inspektorów z nadzoru budowlanego. Ze względu na mocno uszkodzoną konstrukcję należy wymienić cały dach. Miasto musiało w trybie pilnym zlecić wykonanie projektu technicznego. Prezydent w tegorocznym budżecie na tę inwestycję znalazła 300 000 zł. – Jest to niespodziewany wydatek, ale konieczny – mówi Agata Fisz.
300 000 zł na wymianę całego dachu jednak nie wystarczy. Niewykluczone, że miasto będzie musiało dołożyć jeszcze nawet drugie tyle. – Dlatego też zdecydowaliśmy, że inwestycję tę zrealizujemy w ciągu dwóch lat. Rozpoczniemy w tym roku, o ile warunki atmosferyczne pozwolą, a zakończymy w pierwszych miesiącach przyszłego roku – wyjaśnia prezydent. – Oprócz wymiany dachu w budynku pływalni planujemy zamontować nowe okna.
Lada dzień miasto ma ogłosić przetarg na wyłonienie firmy, która wykona całe zadanie. Oprócz tego urzędnicy będą starać się o unijne dofinansowanie na termomodernizację całego budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8. W projekcie – jak podkreśla Agata Fisz – ujęty ma być remont niecki basenowej i wymiana wszystkich urządzeń niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania pływalni. (ptr)