Cavaliada Lublin 2020

0d 30 stycznia do 2 lutego 2020 r. w halach Targów Lublin przy ul Dworcowej po raz kolejny odbędzie się wydarzenie sportowe, które ściąga tysiące widzów – CAVALIADA 2020.


Zawody w Lublinie to etap cyklu CAVALIADA TOUR 2019/2020. Rozpoczęły go ubiegłoroczne zawody w Poznaniu. Od ubiegłego roku do wydarzeń CAVALIADY dołączyły zmagania w krakowskiej hali Tauron Arena. W tym roku odbędą się tam również, (po zawodach w Lublinie), w dniach 20 – 23 lutego 2020 i będą liczyły się w klasyfikacji jeździeckiego Pucharu Świata w skokach. Oznacza to, że na parkurach w Polsce możemy spodziewać się największych sław europejskiego jeździectwa. Aktualny cykl CAVALIADY TOUR 2019/2020 zakończą zawody w Warszawie, w hali Towar, w dniach 12 – 15 marca 2020.

Lubelskie zawody w ramach CAVALIADY rozpoczną się w czwartek, 30 stycznia dwufazowym konkursem Małej Rundy 120 cm, kolejne konkursy średniej (130 cm) i dużej rundy (140 cm) i uwielbiany przez publiczność konkurs Halowego Pucharu Polski Zaprzęgów Czterokonnych. Dzień zamknie konkurs Venus vs Mars – amazonki kontra jeźdźcy.

Piątek, 31 stycznia otworzy konkurs Średniej Rundy, potem nastąpi Duża Runda 145 cm, a po południu zmagania w ujeżdżeniu Dressage Tour. Następnie zobaczymy Halowy Puchar Polski we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Dzień zakończy konkurs Potęgi Skoku.

W sobotę, 1 lutego od 8.00 rozegrane zostaną konkursy Małej i Średniej Rundy, a potem kontrowersyjne dla części organizatorów, a oczekiwane przez najmłodszych widzów konkursy CAVALIADA FUTURE, czyli zmagania dzieci na kucach. Wieczorem nastąpi kolejna odsłona konkursu zaprzęgów i widowiskowy konkurs szybkości Speed and Music. Przerwy pomiędzy konkursami wypełnią pokazy.

Niedzielę rozpocznie konkurs ujeżdżania Dressage Cup, po nim – następna edycja CAVALIADA FUTURE. Popołudnie to najważniejszy konkurs – Grand Prix Lublina, a po nim jeszcze konkurs Małej Rundy.

W lubelskich halach widzowie będą mogli oglądać najlepszych zawodników Polski i Europy. W ostatnim czasie prawo do startu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020 wywalczyła polska ekipa we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, a indywidualnie Wojciech Wojcianiec w konkurencji skoków. I ich także zobaczymy w Lublinie.

Jak co roku lubelskim zawodom towarzyszyć będą targi wszystkiego, co bardziej lub mniej potrzebne w hodowli koni i uprawianiu jeździectwa. Będą także miejsca zabaw dla dzieci.

Jan Achremowicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here