CBŚ zgarnęło miłośnika broni

Strzelby, pistolety, karabin pneumatyczny, ponad 750 naboi różnego kalibru i nie tylko wynieśli policjanci z posesji 62-latka w Janowie Lubelskim. W operacji brało udział kilka służb z całego regionu, ale to CBŚP z Chełma namierzyło i zatrzymało posiadacza nielegalnej broni.

W ustaleniu, że na działkach 62-letniego mieszkańca Janowa Lubelskiego może znajdować się pokaźna kolekcja militariów, funkcjonariuszom z Chełma pomogli pogranicznicy z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Waldemar W. wpadł w zasadzkę CBŚP. W tym samym czasie na jego posesję weszli kryminalni z Janowa Lubelskiego i policjanci z pirotechnikami AT z Lublina. Podczas przeszukania znaleźli m.in. pistolety, strzelbę, ponad 750 naboi różnego kalibru, karabin pneumatyczny, proch strzelniczy, sprasowany trotyl, elementy broni długiej i pistoletów. W zabezpieczeniu znaleziska i zmagazynowaniu materiałów wybuchowych pomogli biegli z zakresu chemii i balistyki. Ładunki zostały zneutralizowane na poligonie w Sitańcu.

W. usłyszał zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji. Sąd Rejonowy w Zamościu aresztował go na 3 miesiące. Nadzór nad postępowaniem sprawuje Prokuratura Okręgowa w Zamościu. Sprawa ma charakter rozwojowy. (pc)