Cegiełka po cegiełce

– Ta pomoc jest wyrazem chrześcijańskiej solidarności i dobroci serca – podkreśla ksiądz Łukasz Gron. Mowa o wsparciu budowy kościoła pw. św. Antoniego w Jużnoukraińsku w południowej Ukrainie.

Jeszcze niedawno budowa parafii stała pod wielkim znakiem zapytania. Dziś, między innymi dzięki wsparciu mieszkańców gminy Wojsławice, pnie się w górę – cegiełka po cegiełce.
– Składam serdeczne „Bóg zapłać” na ręce księdza kan. Zbigniewa Kasprzyka, proboszcza parafii pw. św. Michała Archanioła w Wojsławicach i kaplicy dojazdowej pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Majdanie, za modlitwę i złożone ofiary pieniężne na budowę świątyni w Jużoukraińsku – mówi pochodzący z Chełma ksiądz Łukasz Gron, wikariusz w parafii pw. św. Antoniego w Jużnoukraińsku. – Dziękuję także wszystkim mieszkańcom Wojsławic i Majdanu, którym nie jest obojętny los Polaków żyjących na południowej Ukrainie. Ta pomoc jest wyrazem chrześcijańskiej solidarności i dobroci serca. Dzięki waszej wrażliwości zebrałem aż 3030 zł na budowę naszego kościoła w Jużnoukraińsku – dodaje ksiądz. (mg)